Perinatális, vagyis születés körüli veszteségben érintettnek lenni talán a legnehezebb. Ebben az élethelyzetben a támogatói jelenlét érkezhet több oldalról is. A Pitypang közösségben a sorstársakkal együtt kereshetik a támogatást résztvevők.
A Pitypang önsegítő csopotban 5+1 alkalommal a sorstársakkal egymást támogatva keressük meg a módokat, hogy önmagukkal kapcsolódva nyitni tudjanak mások felé is az érintettek. A foglalkozásokat péntek délutánonként 17.30-19.30 óra között tartjuk, 6 fő vagy 3 pár részvételével, Rados Kata szülésznő, perinatális szaktanácsadó© vezetésével.
Rados Katalin
email cím: radoskatalin89@gmail.com
Messenger: @radoskata_szulesznoperinat
A perinatális tudomány holisztikus, rendszerszemléletű megközelítése egyetlen egységes – ún. transzgenerációs – folyamatként kezeli a szülés-születés időszakát a fogantatástól a következő nemzedék megszületéséig, melyben a vonatkozó szakmák interdiszciplináris együttműködése
kívánatos. A képzés egységes keretben foglalkozik az egészséges (normális) élettani folyamatokkal illetve ezek kóros formáival, elakadásaival, kudarcaival. Ezzel is hangsúlyozza, hogy mindezek mögött egyetlen, egységes, természetes alapokon nyugvó folyamat rejlik. Ezzel egyúttal lehetőséget ad a szakembereknek, hogy a hagyományos képzésük rendszerint komplikációkra és patológiás formákra „kiélesített” szemléletüket az egészséges, természetes perinatális események megismerésével gazdagítsák.
A perinatális szaktanácsadó feladatkörét alapvégzettsége rajzolja ki és határozza meg. A szülésznő, védőnő, pszichológus, szülész-nőgyógyász orvos, korai fejlesztő, óvónő, dúla és számos további szakterületekről képzésünkre érkező szakemberek olyan holisztikus, rendszerszemléletű képzésben vesznek részt, amelyben a fogantatás, várandósság, szülés-születés, gyermekágy időszakára mint egészséges élettani, generációkon átívelő folyamatra képesek tekinteni. Ebben a szemléletben lehetőség nyílik arra, hogy az adott szakember munkája során egyetlen, egységes, természetes alapokon nyugvó folyamatként tekintsen a fejlődésre, hagyományos képzése során rendszerint komplikációkra és patológiára kiélesített szemléletét az egészséges, természetes perinatális események megismerése által munkájában gyakorlati szinten is alkalmazza.