A tanfolyam célja: felkészíteni a leendő szülőket a babavárás első évében kialakuló állapotokkal kapcsolatban.
Az újszülött folyamatosan fejlődő szervezet, melynek anatómiai, élettani hátterével is ajánlatos tisztában lenni. Miért? Fejlődő világunk egyik vívmánya, hogy légzésfigyelő készülékeket használunk. Működését a bababoltban készségesen elmagyarázzák, de arról már nem esik szó, hogy mit is tegyünk, ha megszólal. Ha tudjuk, milyen egy csecsemő normál légzése és ehhez képest milyen jelek figyelhetők meg, amikor eltérés van, akkor magabiztosabban vághatunk neki a mindennapoknak. Mindemellett sokszor technikai hibával állunk szemben, amelynek orvoslására is kitérünk.
A nyugodt szülői lét egyik alapköve a tudatos felkészülés. Tanfolyamunkon a leggyakrabban előforduló állapotokról beszélgetünk, megoldási stratégiákat alakítunk ki. A bőséges jegyzet és mellékletek segítségével pedig bármikor felidézhetőek a tanultak.
Az elmélet mellett a gyakorlati alapok elsajátítása is szerves részét képezi az oktatásnak. E nélkül nehezebben érthető az elméleti anyag és mélyebben rögzülnek az egyes témakörök.
A tanfolyamot közel két évtizedes tapasztalattal rendelkező csecsemő- és gyermekápoló, esetenként vendég gyermekorvossal kiegészülve tartjuk.
Kinek lehet érdekes?
Milyen témákkal foglalkozik a tanfolyam?
Tanfolyamok:
"Hiszem, hogy az elővigyázatosság és a megfelelő tudás birtokában csökkenthetjük a tragédiák esélyét és megóvhatjuk a legkisebbeket, mert az elsősegélynyújtás nem csak egy tevékenység, hanem a biztonságos és gondoskodó környezet alapköve."- Horváth Erzsébet